Zajímavosti ze spolča

Scénka při oslavě svátku Sv. Martina v Holicích

Sv. Martin

V rámci svatomartinského odpoledne sehrálo naše spolčo kratší scénku o životě patrona holického kostela svatého Martina. Nejprve se andělé spolu s vypravěčem ptali dětí, jaké dobré skutky samy dělají, poté už přijel Martin na bílém koni a dal svůj plášť mrznoucímu žebrákovi. Následující noc se mu ve snu zjevil sám Pán Ježíš oděn právě do onoho pláště - neboť je psáno: "Cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili."

Otec Filip jí

Příchod otce Filipa

31. srpna jsme se po dvou měsících opět v Holicích sešli, abychom se společně i s naším novým duchovním otcem Filipem vydali na pro někoho vskutku náročný výlet. I proto, že počátečním testem prošel na výbornou, doufáme, že se mu v Holicích bude s námi líbit a nezhroutí se po prvních setkáních.

Odchod otce Míly

24. června jsme se jako společenství naposledy sešli v tomto školním roce. Na výjimečnosti spolča přidal i fakt, že to byla také poslední schůzka s otcem Miloslavem, který nám umožnil scházet se na holické faře, pomáhal zakládat spolčo, rád nám poradil, jindy povzbudil milým slovem a vždy se s námi (někdy z donucení) při vtipných dětských aktivitách vyblbnul. Děkujeme za naslouchání, pochopení i všechny veselé chvíle díky němu prožité.

Ale aby nedošlo k omylu, toto není pohřební řeč. Míla nás sice opustil, ale jen proto, že se musel přestěhovat do jiné farnosti a to do Poličky. Přejeme mu, aby se tam cítil snad ještě lépe než u nás v Holicích a aby tam potkal tak skvělé lidi, jako je třeba naše spolčo. :-)